БЛОГ
NOVOS DEVELOPMENT GROUP


Тенденції та тренди будівельної галузі у 2021 році

Вітаю! Я - Дмитро Явтушок, керівник з будівництва компанії Novos Development Group. Займаю цю посаду вже багато років, і маю досвід у будівництві як житлових, так і нежитлових споруд.

Діяльність нашої компанії базується на філософії створення комфортного простору для життя. Для мене - це більше, ніж гарна візуальна концепція. Це - досить серйозний та глибокий підхід, що складається із багатьох процесів. Разом із викликами сьогодення цей процес може набувати різного формату. Цей блог - про тренди та тенденції, що використовуються наразі у будівельній сфері.

Розглянемо сферу будівництва, зокрема, житлових комплексів. Я поділюсь трендами, які в загальному формуються та використовуються в світі.

Перший тренд - це енергозбереження. В Україні така тенденція поширюється значно швидко, й не лише через те, що це зручно для подальшого використання готових споруд. На мою думку, це - необхідність в сучасних умовах.
Адже, відомо, що третину тепла (33 %) будинки втрачають саме через неправильно теплоізольовані стіни. А 15-25% тепла втрачається саме через вікна.


Використання сучасних енергоефективних матеріалів і конструкцій - це про матеріали на мінеральній основі, якісну теплоізоляцію, фасадні системи з облицюванням або штукатуркою, будівництво власних котелень з підвищеним коефіцієнтом корисної дії.

Досить часто споживання енергії відбувається вкрай неефективно та неекономно. Ефективні способи енергозбереження досить прості, і в той же час дозволяють значно економити природні ресурси і кошти.

Технології енергозбереження для мешканців включають в себе установку систем вентиляції з рециркуляцією тепла, використання енергозберігаючих склопакетів, сучасних дверних систем.

Також до переліку можна додати використання енергозберігаючих лампочок, встановлення водонагрівача і лічильників тепла. 

Енергозберігаючі технології в Україні прагнуть до європейських норм, серед яких:

- Установка сонячних батарей;
- Використання вітрової енергії;
- Встановлення теплових насосів;
- Озеленення дахів з метою збереження тепла


Наступний тренд - екологічність. Ця тенденція поширюється у багатьох сферах та є беззаперечно актуальною. Адже, раціональне використання природних ресурсів, здійснення конкретних заходів, що спрямовані на відновлення таких ресурсів - є необхідністю в наш час.

У світі давно вже намагаються планувати робочий процес таким чином, аби використання енергії, води, електрики було більш ефективним. Намагаються також під час спорудження будівель зменшувати кількість відходів у навколишнє середовище. Тобто, самі будівельні роботи набувають іншого вигляду й формату.

До цієї категорії трендів “екологічності” я також віднесу сортування відходів під час будівництва. За даними Міністерства екології та природних ресурсів України, 52% будівельних відходів становить бетон та залізо, 32% - кам’яні стінові матеріали (цегла, стінові блоки, піно- та газобетон), 8% - відходи асфальту та будівельних розчинів, 4% - відходи металів, 2% - відходи деревини та пластмас, 1% - керамічні вироби (сантехнічна кераміка, керамічна плитка), 1% - гіпсокартон, скло та інші відходи.

Утилізація будівельних відходів іншими словами звучить як переробка будівельного сміття. По суті, в результаті утилізації (переробки) матеріалам надається «друге» життя.

Інший підвид тренду - екологічно чисті матеріали, які не будуть завдавати шкоди чи якось негативно впливати на самопочуття людей, що там житимуть; вони також мають не нести негативної дії саме на навколишнє середовище.

Екобудівництво має на увазі використання будівельних матеріалів, у процесі експлуатації і виготовлення яких навколишнє середовище не страждає.
Їх можна поділити на два типи:

1. Умовно екологічні. Виготовляються з природних ресурсів, безпечні і мають високі технічні показники. До них відносяться - цегла, покрівельна черепиця, плитка, газобетонні блоки, матеріали з кремнію, алюмінію.

2. Абсолютно екологічні. Щедро дарує сама природа: дерево, каучук, камінь, натуральні клеї, пробка та ін.

Саме від цих матеріалів залежить екологічна безпека будинку. Використання їх при будівництві і для внутрішньої обробки приміщення створює здорову атмосферу.

Сучасний екологічний будинок має на увазі новий підхід до систем опалення, освітлення, теплоізоляції, вентиляції, охолодження. При цьому проекти даних будівель можуть володіти сміливим дизайном, поєднуватися з навколишнім ландшафтом.

Можна відзначити кілька основних трендів, на які робитимуть ставки далекоглядні девелопери, - це багатофункціональність комплексу, впровадження інноваційних систем безпеки і екологічних технологій. Як наслідок, «на коні» опиняться ті, хто робитиме ставку на якість концепції та сервіс.

Висновок: будівельна галузь постійно змінюється і розвивається. У минулому році стало приділятися більше уваги питанням стійкості та інтеграції технологій в практику будівництва. Ці тренди, ймовірно, збережуться в майбутніх роках, оскільки подальший розвиток змінить методи будівництва та управління проектами, щоб вони стали більш ефективними і піклувалися про навколишнє середовище та екологію.

У наступному випуску блогу розповімо про унікальні тенденції та тренди, які втілюються конкретно у проектах Novos Development Group. Слідкуйте за нашими новинами, та до нових зустрічей!